Przesłony zewnętrzne

Najlepsze rozwiązania dla Twojego domu

 

 

 

ROLETY ZEWNĘTRZNE

 

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom, rolety stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok. Rolety dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu jak i w obiekcie zabytkowym.

 

ROLETY W SYSTEMIE NADSTAWNYM (NAOKIENNYM) 

 

Rolety w systemie nadstawnym (naokiennym) należy wziąć pod uwagę już przy projekcie stolarki okiennej, ponieważ montowane są one w świetle otworu okiennego. Wysokość otworu uzależniona jest od wysokości okna i skrzynki, w której znajduje się roleta. Wysokość ta może być różna i zależna jest od wymiaru samej rolety. Jeżeli rolety nie zostały przewidziane na etapie projektu lub budowy, zmniejszone muszą zostać wysokości stolarki. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów rolet na rynku.

 

ROLETY W SYSTEMIE PODTYNKOWYM

System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne roawiązanie projektantom i budowniczym. Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu SP nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. W systemie SP istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej). W systemie SP oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

ROLETY W SYSTEMIE ADAPTACYJNYM

Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.